Pobieranie materiału do badań mykologicznych

 

Badania mikologiczne mają na celu wykrycie rodzaju grzyba występującego na zmienionej chorobowo skórze. Wskazaniem do tego typu badania jest potrzeba wskazania gatunku grzyba, który zainfekował skórę lub podejrzenie infekcji grzybiczej. W naszym gabinecie Laser Clinic Centrum Zdrowia i Urody mogą Państwo liczyć na fachową pomoc w zakresie pobrania materiału mikologicznego do badania.

 

Jak się przygotować do badania?

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby w dniu badania nie myć miejsca zmienionego chorobowo. Ponadto, jeśli jesteśmy w trakcie leczenia i to nie tylko lekami antygrzybicznymi, koniecznym jest poinformowanie lekarza o zaistniałym fakcie. Badanie mikologiczne, bowiem najlepiej jest przeprowadzić przed rozpoczęciem kuracji leczniczej lub, co najmniej dwa tygodnie po jej zakończeniu. Nie zastosowanie się do powyższych wytycznych może skutkować zafałszowaniem wyników badania mykologicznego.

 

Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku grzybicy stóp (żółto-białe przebarwienia na płytce paznokciowej), jak również w przypadku łuszczycy (poprzeczne lub podłużne bruzdy na płytce paznokcia lub małe punkciki i plamki).

 

Na czym polega?

Rekonstrukcja paznokcia polega na zastąpieniu uszkodzonej, czy też zainfekowanej części płytki paznokcia, specjalną masą rekonstrukcyjną z clotrimazolem.

 

Ważne!

Jeśli masz problem z paznokciami lub niepokoi Cię ich stan, nie rób nic na własną rękę.

Uszkodzone płytki paznokciowe wymagają nie tylko fachowej opieki kosmetyczki, ale także i odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Tylko korzystając z opieki kosmetyczki i lekarza, masz gwarancję kompleksowej kuracji i skutecznej walki z problemem.

badanie mykologiczne radom leczenie grzybicy radom

 

stat4u