Eksfoliacja kwasami

Dla kogo przeznaczony jest zabieg eksfoliacji? 

Dla osób pragnących:

 • zredukować bruzdy skórne i blizny
 • zredukować zmarszczki powstałe pod wpływem uszkodzenia skóry przez promieniowanie słoneczne, w wyniku starzenia się skóry lub czynników dziedzicznych
 • poprawić wygląd blizn
 • leczyć określony rodzaj trądziku (trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy i rozszerzone pory)
 • zredukować plamy starcze, piegi i ciemne plamy przebarwieniowe powstające w wyniku ciąży lub przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych (ostuda)
 • poprawiać wygląd i kondycję skóry, zarówno jej fakturę jak i kolor

złuszcz1

Na czym polega zabieg eksfoliacji kwasami?

Peeling chemiczny inaczej zwany eksfoliacją kwasową jest zabiegiem kosmetycznym bądź medycznym (w zależności od rodzaju i stężenia kwasu). Jest stosowany w celu poprawienia wyglądu skóry. Powoduje stopniowe złuszczanie komórek, pobudzenie procesów regeneracji i odnowy. Nowa, zregenerowana skóra jest zazwyczaj gładsza, a liczba zmarszczek zredukowana. Przez krótki czas po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych dlatego po zabiegu należy stosować filtry ochronne.

 

Dlaczego warto wykonać eksfoliację kwasami?

Już po pierwszym zabiegu obserwujemy zmiany w postaci:

 • poprawy elastyczności i kolorytu skóry
 • skóra jest wygładzona, odświeżona
 • spłycenia zmarszczek
 • korekty rozszerzonych ujść gruczołów łojowych
 • redukcji blizn i przebarwień
 • skóra po zabiegu jest dobrze ukrwiona i dotleniona
 • skóra po zabiegu pobudzona jest do regeneracji

Pracujemy na produktach najwyższej jakości co daje nam najlepsze rezultaty potwierdzone zadowoleniem naszych klientów.

 Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnych produktów firmy Sesderma

Kwas pirogronowy Piruvic peel + C-Peel + dodatek rozjaśniający, przeciwtrądzikowy lub antyoksydacyjny

Wskazania:

Skóra wrażliwa, ciemna (fototypy IV do VI). Jako peeling przygotowawczy lub wstępny do późniejszych kuracji z większymi stężeniami kwasu pirogronowego.

Kwas pirogronowy to alfahydroksykwas (AHA), który w skórze pod wpływem enzymów zmienia się w kwas mlekowy. Nie oznacza to, że peeling priogronowy można zastąpić pilingiem z kwasu mlekowego. Kwas mlekowy w niektórych stosowanych przez nas peelingach pirogronowych występuje jako dodatek recepturowy. Zawartość kwasu AHA pirogronowego waha się w zależności do składu od 20 do 50%.

Działanie:

Peeling pirogronowy ma silne działanie dermoplastyczne. Kwas pirogronowy penetruje skórę płytko lub głęboko aż do warstwy brodawkowatej skóry właściwej, w zależności od stężenia, ilości warstw nałożonych, czasu jaki pozostawia się warstwy peelingu na skórze do wchłonięcia, siły z jaką wciera się peeling w skórę sposobu w jaki przygotowało się skórę do peelingu. Jego działanie porównuje się do peelingu TCA. Podobnie jak TCA można uzyskać efekty od delikatnego hamowania wydzielania łoju do silnego złuszczania.

Efekty:

Peeling pirogronowy stosujemy w trądziku z zaskórnikami, trądziku ze zmianami zapalnymi, przebarwieniach, rozstepach. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się w przypadkach skóry zszarzałej, odwodnionej i takiej która utraciła swój naturalny blask.

 

Peeling Spa Peel Classic + Pyruvic Peel + C-Peel + dodatek rozjaśniający, przeciwtrądzikowy lub antyoksydacyjny

Formuła peelingu SPA Peel opiera się na synergii jego składników: kwasu salicylowego, kwasu pirogronowego i kwasu retinowego. Kwas salicylowy wykazuje silne działanie złuszczające, kwas pirogronowy działa antybakteryjnie i przeciwdziała odwodnieniu skóry, a kwas retinowy normalizuje wydzielanie sebum.

Wskazania:

 • posłoneczne uszkodzenia skóry
 • zmarszczki mimiczne
 • szorstkość skóry
 • trądzik
 • skóra łojotokowa
 • blizny potrądzikowe
 • wstęp do innych kuracji

 

Peeling migdałowy: Mandelac T + C-Peel

Peeling z kwasem migdałowym, pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Jest on powszechnie stosowany do łagodzenia objawów starzenia skóry wywołanego słońcem, do wyrównywania kolorytu cery oraz do leczenia trądziku. Kwas ten jest odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejsze przenikanie przez górną warstwę naskórka i nie powoduje szczypania ani podrażnień. Kwas migdałowy ma dużą zdolność do stymulacji tworzenia włókien budulcowych skóry, przez co regularnie stosowany, zapewnia efekt odmładzający. Doskonale także przygotowuje skórę na działanie substancji odżywczych.

Działanie:

Działanie seboregulacyjne i antybakteryjne.
Działaie rozjaśniające skórę powoduje złagodzenie melasmy, przebarwień pozapalnych i plam posłonecznych.
Kwas migdałowy ma dużą zdolność przebudowy skóry- zwiększa syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów w warstwie brodawkowatej skóry.
Mandelac świetnie przenika do mieszków włosowych.
Zmniejsza obrzęki i cienie pod oczami.

Efekty:

Poprawa melasmy, przebarwień, delikatne rozjaśnienie i rozświetlenie skóry. Redukcja drobnych zmarszczek skóry. Redukcja trądziku i rosacea.

 

Peeling Melaspeel K +C -Peel rozjaśniający, antyoksydacyjny lub przeciwtrądzikowy

MELASPEEL K należy do grupy peelingów powierzchownych, nie powodujących widocznego złuszczania naskórka. Mechanizm działania peelingu wynika z jego składu, zawiera między innymi kwas mlekowy, cytrynowy, salicylowy i kojowy.Zabieg eliminuje zaskórniki, redukuje aktywność łojotokową, zmniejsza zmarszczki. Przynosi dobre efekty jako zabieg wspomagający leczenie trądziku i łojotokowego zapalenia skóry. Sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej. Preparat przygotowuje skórę do oczyszczania manualnego.

Wskazania:

 • trądzik aktywny
 • trądzik różowaty
 • łojotokowe zapalenie skóry

 

ARGIPEEL + C Peel + dodatek rozjaśniający/ przeciwtrądzikowy lub antyoksydacyjny

Peeling Argininowy to bardzo delikatny peeling dla skóry wrażliwej.

Arginina jest podstawowym składnikiem. To aminokwas pozyskiwany z trzciny cukrowej. Szczególna cechą tego peelingu jest właśnie bardzo duża cząsteczka argininy, wolno penetrująca powierzchowne warstwy skóry. Powolne działanie nie drażni skóry w ogóle lub minimalnie. Z drugiej strony ogranicza to zastosowanie do wybranych przypadków lub do wybranych okolic twarzy.
Wyciąg z aloe vera i alantoina to dodatkowe składniki łagodzące działanie tego peelingu.

Działanie:

Ten peeling nie należy do grupy „wielkich peelingów” ale w określonych sytuacjach jest niezastąpiony. Wykorzystujemy go do terapii miejsc bardzo wrażliwych i delikatnych. Lub dla skóry wrażliwej na peelingi silniej działające.

Efekty:

W zależności od zastosowanego protokołu zabiegowego i ilości peelingów można oczekiwać:
rozjaśnienia skóry
poprawy ukrwienia i odżywienia
zwiększenia jędrności i napięcia skóry

 

Peeling salicylowy: Salipeel + C-Peel +dodatek przeciwtrądzikowy, rozjaśniający lub antyoksydacyjny

Kwas salicylowy to główny składnik stosowany w stężeniach od kilku do 30%. Stosujemy też peelingi takie jak Spa Peel Classic i Spa Peel Lightening, które oprócz kwasu salicylowego zawierają kwas pirogronowy, kwas retinowy, kwas mlekowy i pochodne fenyloalaniny.

Działanie:

Peeling salicylowy wykazuje doskonałe działanie keratolityczne ( rozpuszczanie keratyny, martwego naskórka) i komedolityczne ( likwidacja zaskórników). Po nałożeniu na skórze tworzy się biała warstwa, osad, głównie na krostach i zaskórnikach. Osłonka krost trądzikowych i zaskórników otwiera się i umożliwia penetrację peelingu do nabłonka mieszka włosowego oraz gruczołów łojowych.
Kwas salicylowy ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i antybakteryjne.

Efekty:

Peeling salicylowy właściwie zastosowany ma zbawienny wpływ na cerę trądzikową, z grudkami i krostami. Stosujemy go w trądziku zwykłym ale nie tylko: jest też jednym z peelingów stosowanych w protokole peelingów łączonych. Uchodzi za bezpieczny peeling ale należy dodać, że uzyskanie dobrego efektu wymaga wysokiego stężenia kwasu salicylowego i dobrego protokołu zabiegowego.

Kwas mlekowy: Lactipeel + C-Peel + dodatek rozjaśniający, antyoksydacyjny lub przeciwtrądzikowy – zabieg nawilżający

Piruvic peel + Lactipeel + C-Peel + dodatek antyoksydacyjny lub rozjaśniający – zabieg nawilżający

Ferrulac Classic + C-Peel + dodatek antyoksydacyny – zabieg całoroczny dla skóry odwodnionej

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje, na której doradzimy dla państwa odpowiednie produktu w zależności od problemu.

Cennik obowiązuje od 1.10.2019

Peelingi chemiczne

Partia ciałaCena za 1 zabieg
Peeling cała twarz + pełna pielęgnacja299 zł
Peeling cała twarz + szyja i dekolt + pielęgnacja400 zł
Peeling twarzy z pielęgnacją + mikrodermabrazja 450 zł
Peeling całej twarzy + szyja i dekolt z pielęgnacją550 zł
Peeling dłoni z pielęgnacją299 zł
Peeling dłoni + mikrodermabrazja300 zł
Peeling plecy + pielęgnacja450 zł
Peeling plecy + mikrodermabrazja i pielęgnacja 500 zł
Oczyszczanie pleców + peeling z pielęgnacją + mikrodermabrazja550 zł
sam peeling twarzy + mikrodermabrazja250 zł
Sam peeling twarzy + maska 199 zł

 

 

 

stat4u